Tüp bebek tedavi yöntemleri

BURADASIN

Tüp bebek tedavisinde en başarılı sonuçları elde etmek için gelişen teknolojiden yararlanılmaktadır. Bununla birlikte pek çok çeşitli tedavi şekli ile de tüp bebek yapılabilmektedir. Ancak hangi tedavi şeklinin sizin için uygun olup olmadığını bu konuda uzman olan doktorunuz ile görüşmelisiniz. Tüp bebek tedavi yöntemleri içinde en başarılı olan ve en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de embriyo dondurma yöntemidir. Embriyo dondurma tedavi yöntemi özellikle sağlıklı gebelik için en başarılı sonuçları veren yöntemlerden birisidir. Bu tedavi yöntemi ile hastanın yani anne adayının herhangi bir ilaç kullanmasına gerek yoktur. Bununla birlikte yumurta toplanması gibi evrelere de bu tedavi sürecinde gerek yoktur. Ancak bu tedavi sürecini başarılı ve uzman bir doktor eşliğinde yapılması ile başarılı bir gebelik süreci elde edilebilmektedir.

Tüp bebek tedavi yöntemleri içinde yine ön plana çıkan yöntemlerden birisi de ERA testidir. Bu test sayesinde ise gebelik sürecinin en başından başlayarak adım adıma takip edilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede de herhangi bir sorun olduğunda en azından en baştan müdahale etme şansına da sahip olunabilmektedir. Bu tedavi şekli ile embriyo elde edilmesine karşın yine de kalite düşüklüğü olduğu için gebelik sürecinin başlanmaması durumlarında tercih edilmektedir.

Tüp bebek tedavi yöntemleri her geçen yıl giderek başarılı sonuçlar elde edilerek ilerlemektedir. Bununla birlikte yapılan yeni çalışmalarda da kök hücre tedavisi ile ilgili çalışmalar da devam etmektedir. Bununla birlikte son teknoloji testler ile de artık gebelik süresi içinde veya tüp bebek tedavisi süresi içinde genetik olarak herhangi bir sorun olup olmadığı da artık bilinebilmektedir. Sürekli olarak tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarının nedenlerinin araştırılması bu yolda en etkili olan tedavinin belirlenmesi için oldukça önemlidir.

Bu Yazi Toplam da 678 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Tüp bebek tedavi yöntemleri Konusuna Ait Etiketler

Benzer Yazilar

ERA testi nedir?

Kasım 3, 2016

Embriyo dondurma işlemi

Ekim 30, 2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?