Embriyoscope (dondurma) tekniği ile tüp bebek

BURADASIN

Tüp bebek tedavi yöntemleri içerisinde dondurma tekniği en bilindik tedavi süreçlerinden birisidir. Dondurma tekniği ise özellikle tüp bebek tedavisi süreci içinde en bilindik ve en çok tercih edilen tedavi çeşitlerinden birisi olarak bilinmektedir. Bu tedavi sürecinin gelişme aşamaları ise şu şekilde gerçekleşmektedir. Embriyolar koruyucu bir sıvı ile karıştırılmaktadır. Bununla birlikte embriyoların dondurma işleminin hazır hale gelmesi için koruyucu sıvı ile karıştırıldıktan sonra özel plastik tüpler veya özel ampuller yardımı ile dondurulmaları sağlanmaktadır. Dondurma tekniği ise günümüzde daha teknolojik cihazlar ile yapıldığı için de dondurulan embriyolarda herhangi bir kalite düşüklüğü de yaşanılmamaktadır.

Tüp bebek tedavi yöntemleri içinde yine IMSI yöntemi de görülebilmektedir. Bu yöntem ise spermler içinde en kaliteli olan spermler seçilmektedir. Dondurma tekniği kadar kaliteli sperm seçiminde oldukça başarılı olan yöntemlerden birisidir Özel mikroskoplar eşliğinde yapılan tedavi süreci sonucunda ise oldukça başarılı tüp bebek uygulamaları görülmektedir.

Tüp bebek tedavi yöntemleri artık gelişen teknoloji ile birlikte daha kaliteli sonuçlar ile sizler sunulmaktadır. Bu yöntemler içinde ise en iyi ve en kaliteli olan tedavi seçeneklerinden birisi de dondurma tekniği kadar başarılı sonuçlar veren EMBRİYOSCOPE olarak bilinen tedavi yöntemidir. Bu yöntem sayesinde dinamik bir takip sistemi kullanılmaktadır. Gebelik sürecinin başarılı bir şekilde başlaması ve sonlanması en iyi şekilde bu tedavi süreci ile gerçekleşmektedir. Sürekli olarak ve aralıksız olarak takip edilen embriyoların gelişim sürecine göre tam olması gereken anda gebeliğin başlaması sağlandığı için de başarılı gebelik dönemlerinin pek çoğunun bu tedavi süreci ile birlikte gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Embriyoların dinamik takibinin düzenli ve başarılı bir şekilde yapılabilmesi için ise bu noktada donanımlı olan bir hastane tercih edilmesi çok önemlidir. Çünkü teknolojik açıdan bakıldığında teknoloji ile birebir eş değerde ilerleyen tüp bebek tedavi yöntemlerinden birisidir.

Bu Yazi Toplam da 720 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Embriyoscope (dondurma) tekniği ile tüp bebek Konusuna Ait Etiketler

Benzer Yazilar

ERA testi nedir?

Kasım 3, 2016

Embriyo dondurma işlemi

Ekim 30, 2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?