Embriyo kalitesi

BURADASIN

Genellikle tüp bebek tedavi yöntemleri içinde ilk olarak akla gelen yöntemlerden birisi de ilaç ile tedavi şeklidir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte artık ilaç ile tedavisinin yanı sıra pek çok farklı tedavi şekli ile de tüp bebek tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Özellikle embriyo kalitesinin düşük olması neticesinde genellikle tüp bebek tedavileri başarısızlık ile sonuçlanabilmektedir. Bununla birlikte de yeni yöntemlerin pek çoğu da bu başarısızlığın önün geçmek için tercih edilmektedir. Tüp bebek tedavisinde embriyo kalitesi ve embriyoların gelişimi ve en önemlisi de kalitesini artırmak için pek çok yeni yöntem tercih edilmektedir.

Tüp bebek tedavisinde embriyo kalitesi için uygulanan tekniklerden birisi de artık başarısızlık oranını en aza indirmek için tercih edilen yöntem rahim dinlendirme tekniğidir. Bu teknik ile rahmin doğal ortamında iken transfer işleminin yapılması sağlanmaktadır. Bu da tüp bebek tedavisinde gerçekten embriyoların tutunma oranını iki katına çıkarmaktadır. Bu da tüp bebek tedavisinin daha başarılı bir şekilde bir süreç izlemesini sağlamaktadır.

Özellikle tüp bebek tedavisi süreci içinde kullanılan ilaçların rahim sağlığı için de büyük bir zarar verebildiği bilinmektedir.Bu nedenden dolayı da pek çok tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkisi nedeni ile de embriyoların sağlıklı bir şekilde tutunmaları gerçekleşmemektedir. Ancak tüp bebek tedavisinde embriyo kalitesi için tercih edilen uygulamalar ile artık ilaçsız bir şekilde tüp bebek tedavi süreci de işleyebilmektedir. Embriyoların dondurularak rahmin içine özel cihazlar ve teknikler ile yerleştirilmesi ile hem daha sağlıklı bir tedavi sürecinden geçmiş oluyorsunuz hem de sürekli olarak gözlemlenen embriyoların döllenmesi sağlandığı içinde başarı oranı her geçen de daha da artmış oluyor.Yeni tedavi süreçleri ile ise özellikle rahmin doğal bir şekilde döllenmesi sağlandığı için de rahim sağlığı da korunmuş olmaktadır.

Bu Yazi Toplam da 675 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Benzer Yazilar

ERA testi nedir?

Kasım 3, 2016

Embriyo dondurma işlemi

Ekim 30, 2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?