Embriyo enerjisi (Mitoscore)

BURADASIN

Son zamanlarda gelişen tıp alanında pek çok farklı yöntem oluşturularak yaşanan sorunlara karşı daha etkili çözümler üretilmektedir. Çocuk sahibi olamayan çiftlerde yaşanan en büyük sorunlarda bile uygulanacak olan tedaviler sayesinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu süreç kişiler için biraz yorucu da olsa sonucun başarılı olacağı düşüncesi daha fazla sabır göstermelerine yardımcı olacaktır.

Yeni geliştirilen embriyo enerjisi oluşan embriyoların canlılıklarının test edilerek rahim içerisinde tutunma başarını daha iyi gösteren bir yöntemdir. Bu şekilde çiftin umutlarına farklı bir uygulama ile daha yüksek oranda başarı ile geri dönüş sağlanmış olmaktadır.

Mitoscore Nedir?

Tüp bebek tedavisi görmüş ancak birçok deneme sonucunda başarılı sonuç alamamış olan ve düşükle sonuçlanan gebelik durumu birden fazla olan kişilerde çıkartılacak olan genetik harita bu aşamada daha fazla bilgi alınmasını sağlamaktadır.

Gelişen sistemler sayesinde mitoscore bu aşamada embriyonun enerjisinin ve rahme tutunma durumunun belirlenmesini sağladığı için embriyonun rahme konulmadan zararsız bir şekilde incelenmesidir. Bu sayede alınan bilgilere göre düşük oranı yüksek olması veya gebeliğin oluşmasını önleyici durumlar olup olmadığı kolayca anlaşılabilir.

Embriyo Enerjisi Kimlere Uygulanır?

Tüp bebek tedavisinde pek çok farklı seçenek üzerinden her çift için yapılan testlerin sonuçlarına göre uygulamalar yapılır. Özellikle geliştirilen yöntemler ile daha başarılı sonuçlar alınması çiftlerin bebek özlemlerini dindirme konusunda etkili olmaktadır.

Embriyo enerjisi yöntemi şu durumlarda uygulanır;

* Tüp bebek yöntemi ile oluşan gebelilerde devamlı düşük ile sonuçlanma,
* Tüp bebek tedavisi ile uzun süre çocuk sahibi olamamış olanlar,
* Rahme tutunma konusunda sorun yaşanması gibi durumlarda bu yöntem ile oluşturulmuş olan embriyonun enerjisi belirlenerek daha yüksek başarı ile kısa sürede sonuç elde edilebilir.

Bu Yazi Toplam da 766 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Benzer Yazilar

ERA testi nedir?

Kasım 3, 2016

Embriyo dondurma işlemi

Ekim 30, 2016

Yumurta donasyonu

Ekim 28, 2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?