Embriyo dondurma işlemi

BURADASIN

Tüp bebek yönteminde elde edilen sağlıklı embriyo sonuçları kişiden kişiye değişim göstermektedir. Bu durumda oluşan sağlıklı embriyolardan kullanılan rahim içerisinde tutunarak gebeliğin oluşması sağlandığından geri kalan sağlıklı embriyolar için etkili bir yöntem olan embriyo dondurma işlemi uygulanabilir.

İşlemin tamamlanmasının ardından geri kalan sağlıklı embriyolar kriyoprezervasyon odalarında dondurularak bu şekilde saklanabilir. Olası durumlar karşısında tedavi amacı ile yeniden çözündürülerek bu şekilde yeniden kullanım için uygun embriyolar elde edilmiş olunur.

Başarı oranı yüksek olan bir yöntem olarak ilerleyen dönemlerde verimsiz yumurta ve spermin oluşması halinde çiftin yeniden bebek sahibi olmak istediklerinde kullanabilecekleri bir seçenektir.

Yumurta Dondurma İşlemi

Elde edilen tekniklerinin zaman içerisinde ilerlemesi sayesinde daha verimli sonuçlar elde edilmektedir. Embriyonun dondurulmasının yanı sıra yumurta dondurma işlemi de ilerleyen zamanlarda gerekli olması halinde yeniden kullanım için alınan yumurtaların dondurulmasıdır.

Özellikle yaşın ilerlemesi ile sağlıklı embriyo oluşturmak zorlaşacağından bu konuda kullanılan etkili ve başarılı bir yöntem olmaktadır. Özel odalarda yapılacak dondurma işleminin ardından uzun süre yumurtalar saklanabilir.

Gerektiğinde çözündürme işlemi uygun koşullarda yapılarak bu şekilde sperm ile birleşmesi sağlanarak sorunsuz sonuçlar elde edilebilir.

Embriyo Dondurma İşlemi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Tüp bebek tedavi sürecinde genç çiftler için alınan sağlıklı embriyo sonuçları oldukça fazladır. Bu durumda özellikle gelişen teknoloji sayesinde rahim içinde tutunamama gibi durumlarda çiftin yeniden ihtiyaç duyacağı düşünülerek dondurma işlemi yapılmaktadır.

Son sistem teknolojinin bulunduğu kliniklerde rahatlıkla kullanılabilir. Yapılan tüp bebek uygulamasının düşük ile sonuçlanması veya rahim içine tutunamaması gibi durumlar çoğu zaman yaşanan başarısız sonuçlara neden olduğundan bu aşamada dondurma işlemi yapılmış olan embriyoların çözünmesi ile yeniden kullanım için hazır olması sağlanmış olunur.

Bu Yazi Toplam da 741 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Embriyo dondurma işlemi Konusuna Ait Etiketler

Benzer Yazilar

ERA testi nedir?

Kasım 3, 2016

Yumurta donasyonu

Ekim 28, 2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?