İlaçsız tüp bebek yöntemi

BURADASIN

Tüp bebek ile ilgili gelişmeler içinde özellikle ilaçsız tüp bebek tedavisi oldukça dikkat çekmektedir. İlaç kullanımı tüp bebek tedavisi içinde özellikle kadınların çekinerek yaklaştığı konulardan birisidir. Bunun için de ilaçsız bir tüp bebek tedavisi özellikle ilaç kullanmaktan çekinen ve bu süreç içinde ilaç kullanımına karşı hassas olan kişiler için en güzel ve etkili olan tedavi çeşitlerinden birisidir.

İlaçsız tüp bebek yöntemi süresi içinde özellikle tedavisi yapılacak olan hastaya oldukça az miktarda hormon verilebilmektedir. Bununla birlikte hiç hormon verilmeden de ilaçsız bir şekilde tüp bebek tedavisi yapılabilmektedir. Bu süreçte ise yumurtaların büyüme evresinde genel anestezi yardımı ile yumurtalar toplanabilmektedir. Bununla birlikte anestezi yerine iğne yardımı ile de yumurtaların toplanması sağlanabilmektedir.

İlaçsız tüp bebek yöntemi ise kesinlikle diğer tedavi çeşitleri ile karşılaştırıldığında pek çok avantajı olan bir tedavi çeşidinden birisidir. Özellikle klasik bir tüp bebek tedavi süreci ile karşılaştırıldığında daha kolay bir tedavi süreci olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte süre olarak bakıldığında da diğer tedavi süreçlerine göre daha kısa süre içinde gerçekleştirilen tedavi süreçlerinden birisidir.

Yan etkileri açısından bakıldığında ise herhangi bir şekilde yan etkisi olmadığı için de en sık tercih edilen tedavi çeşitlerinden birisidir.

Bunun yanı sıra ilaçsız tüp bebek yöntemi sayesinde de tedavi sonrasında da herhangi bir aksilik ile de karşılaşılmamaktadır. Bu da hastaya oldukça az enjeksiyon uygulanmasından dolayı meydana gelmektedir. Tedavide herhangi bir şekilde kan alma işlemi bile olmamaktadır. İlaçsız olduğu için de ilk yapıldığında olumsuz bir şekilde sonuç alındığında bile yeniden ilaçsız tüp bebek tedavi yöntemine başlamak için diğer tedavi çeşitlerinde olduğu gibi uzun süreli bir beklemeye gerek yoktur. Kısa süre içinde yeniden tüp bebek tedavisi için ilaçsız yönteme başvurulabilmektedir.

Bu Yazi Toplam da 662 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

İlaçsız tüp bebek yöntemi Konusuna Ait Etiketler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?