Erkek kısırlığı ve tüp bebek

BURADASIN

Günümüzde çocuk sahibi olmak için maddi olarak uygun olan bireyler, gelişmiş tedavi yöntemleri sayesinde anne baba olabiliyorlar. Erkek ya da kadından kaynaklanan kısırlık sorununa en iyi tedavi tüp bebek tedavisiyle gerçekleştiriliyor.

İşin en önemli aşaması, iyi ve deneyimli bir tüp bebek uzmanı bulabilmekten geçiyor. İyi bir hekim bulunduğunda en iyi şekilde tedavinin uygulanması için bir takım tetkikler yapılır ve erkekte kısırlık nedeni ortaya çıkar. Genelde üç farklı çeşit kısırlık sebebi vardır.

Birincisi, spermlerin hareketsiz olması ve kalitesiz olmasıdır. Bu sorun kolay bir şekilde çözülür ve tüp bebek tedavisi için uygun bir sperm elde edilerek kullanılabilir. İkincisi ise spermlerin bulunmamasıdır. Bu durumda kanalların tıkanıklığından şüphe edilir ve kanalların açılması sağlanır. Bazı durumlarda testislerden sperm elde edilebilmektedir.

Üçüncü durum ise hiç sperm bulunmamasıdır ki bu da küçük bir cerrahi müdahale ile elde edilecek olan spermle yapılan mikroenjeksiyon tedavisidir.

Tüp Bebek Sonuç Verir Mi?

Günümüzde oldukça başarılı sonuçlar alınan tüp bebek uygulamalarında başarı oranları yükselmiştir. Doğal yolla gebelik elde etme şansı yüzde 20 iken, bu oran tüp bebekte yüzde 40 olmuştur.

Erkekte sperm bulunmasa dahi başarılı ve deneyimli bir tüp bebek uzmanı tüp bebek için gerekli olan spermi testislerden alabilmektedir. Tüp bebek tedavisinde gerekli olan tetkiklerin yapılması, sabırlı olunması ve sağlıklı beslenilmesi sonucu da olumlu hale getirecektir.

Spermi Olmayanlar Kaç Sperm Elde Edebilir?

Hiç spermi olmayanlar en hareketli spermin bulunması ve çeşitli hormon ilaçları ile spermlerin hareketliliğinin arttırılması sağlanarak, elde edilerek dondurulabilmektedir.

Dondurulan spermler, gebelik istenildiğinde yeniden kullanılabilir. Sperm bankalarındaki spermler de aynı şekilde dondurularak saklanmaktadır ve bunlar en kaliteli spermlerden seçilmiştir.

Bu Yazi Toplam da 35.604 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Erkek kısırlığı ve tüp bebek Konusuna Ait Etiketler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?