Yumurtanın rahme yerleştirilmesi

BURADASIN

Yumurta ve spermin rahim içerisinde birleşmesi ile sağlık embriyonun oluşması durumunda gebelik süreci başlamış olur. Bu süreçte oluşabilecek sorunlar nedeni ile uzun süre bebek sahibi olamayanlar tüp bebek tedavisini tercih ederek başarılı sonuçlar almaktadır.

Döllenme işleminin yapılmasının ardından son aşama olan rahme yerleştirme işlemi yapılır. Yaklaşık olarak 15 dakikalık bir uygulama ile ağrısız olarak bu işlem yapılır. Sağlıklı embriyoların rahme yerleştirilmesi ile bekleme süreci başlamış olur.

12 gün sonra yapılacak test ile gebeliğin başlayıp başlamadığı konusunda kesin bir bilgi alınmış olunur.

Tüp Bebek Yönteminde Uygulanan Aşamalar

İlerleyen yaşta evlenme ve çocuk sahibi olma isteği çoğu zaman kişilerin istedikleri sonucu doğal yollardan almalarını engelleyebilir. Bu durumda tedavi görmeleri istedikleri sonucu kolayca almalarına yardımcı olacağından tüp bebek tedavisi başarılı sonuçlar için tercih edilmektedir.

Tedavi süreci 5 aşamadan oluştuğu için her aşama bir diğer aşamayı etkilemektedir. Tedavi sürecinin aşamaları şunlardır;

* Çiftin dinlenmesi ve gerekli bilgilerin alınması
* Yumurta oluşması için uyarma işleminin yapılması
* Oluşan yumurtaların toplanması
* Toplanan yumurtaların alınan spermler ile döllenmesi
* Sağlıklı embriyoların rahme yerleştirilmesi

Sağlıklı Embriyo Oluşturma

Gebeliğin oluşması için rahmin gebeliğe elverişli olması gerektir. Aynı zamanda oluşan embriyolarında sağlıklı olması sorun yaşanmadan hamile kalınmasını sağlar.

Sağlıklı bir şekilde embriyo oluşması için tüp bebek yönteminde alınan yumurta ve spermler arasından verimli olanlar seçilir. Laboratuvar ortamında yapılacak birleşme sayesinde daha fazla embriyo elde edilebilir.

Yumurtanın Boyutu Önemli Midir?

Tedavi sürecinde kullanılacak olan yumurtalar son derece önemlidir. Boyutu ve yapısı bu aşamada yapılacak incelemeler ile en uygun ve verimli olanlar seçilerek işlem yapıldığından yumurta toplanması işleminin ardından en iyi olanlar seçilerek kullanılır.

Bu Yazi Toplam da 935 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yumurtanın rahme yerleştirilmesi Konusuna Ait Etiketler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?