Yumurtaların oluşturulması

BURADASIN

Tüp bebek tedavi süreci farklı aşamaların yavaş yavaş gelişerek tamamlanması ile başarılı bir şekilde sonuçlanabilmektedir. Bununla birlikte anne ve baba adayının tüp bebek tedavi süreci başlamadan önce hangi aşamalardan geçeceğini iyi bilmeleri için bu konu ile ilgili detaylı bir bilgi sahibi olmaları da büyük bir önem taşımaktadır. Tüp bebek tedavisinde yumurtaların oluşturması ile tedavi süreci içinde ilk olarak gerçekleştirilmesi gereken aşamalardan birisidir. Bu aşamada kendi içinde iki farklı aşamadan meydana gelmektedir. Bunlardan ilki ise yumurtalıkların baskılanması sürecidir. Bu noktada anne adayının uygun ilaçlara olumlu ve sağlıklı bir şekilde yanıt verebilmesi için testler ve tahliller yapılmaktadır. Ardından da yumurtalıkları baskılanması için yani kontrol altına alınabilmesi içinde ilaç kullanımına başlanmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde yumurtaların oluşturulması amacı için ikinci olan seçenek ise yumurtalıkların uyarılması aşamasıdır. Bu da artık yumurtalıkların gelişim sürecidir. Bu süreçte ise anne adayının düzenli olarak doktor kontrolünde bu süreci sağlıklı bir şekilde ilerleyip ilerlemediği yönünde süreci takip etmesi gerekmektedir. Yumurtalıkların uyarılması sürecinde ise amaç sadece kaliteli olarak ve çok sayıda yumurtanın meydana gelmesini sağlamaktır.

Tüp bebek tedavisinde yumurtaların oluşturması süresi sonunda ise yeteri kadar yumurta oluşumu gerçekleşmez ise doktor önerisi ile birlikte tüp bebek tedavisi de sonlanabilmektedir. Embriyoların gelişebilmesi için öncelikli olarak yumurtaların gelişimi ve hem kaliteli hem de çok olması büyük bir önem taşımaktadır. Bunun için de iki aşamadan oluşan yumurta oluşturma evresinde eğer istenilen başarı veya sonuç elde edilmez ise hem daha sonraki aşamalar hem de tüp bebek oluşumu en başından itibaren iptal edilebilmektedir. Bu aşamanın önemi ise kaliteli embriyo üretmektir. Çok sayıda yumurta oluşumu gözlemlenirse bu aynı zamanda kaliteli embriyolarında anne adayına yerleştirilmesi demek olacaktır. Yumurta oluşturma aşaması sağlıklı işlerse diğer aşamalara geçilir.

Bu Yazi Toplam da 1.042 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?