Tüp bebek için ilk muayene süreci

BURADASIN

Bebek sahibi olmak için tüp bebek yöntemini tercih edecekseniz bu konu ile ilgili detaylı bir bilgi sahibi olmanız en azından tüp bebek tedavi sürecini daha rahat bir şekilde geçirmeniz için oldukça önemlidir. Tüp bebek için ilk muayene süreci ise öncelikli olarak hem anne hem de baba adayının detaylı bir şekilde muayene olmasından önce gerekli testlerin yapılması ile başlanmaktadır. Bu testlerin yanı sıra daha önce herhangi bir tedavi için başvurup başvurmadıkları da yine tüp bebek için tedaviye başlanacağı zaman bilinmesi gereken en önemli konulardan birisidir.

Anne adayının gebelik ile ilgili bugüne kadar almış olduğu tahliller ve varsa sonuçları da yine tüp bebek için ilk muayene süreci evresinde oldukça önemli olan bilgilerden birisidir. Tüp bebek tedavi sürecinin ise başarılı bir şekilde başlayarak devam edebilmesi için en başından itibaren gerekli kontrollerin yapılması ve hem anne adayının hem de baba adayının gerekli şartlara sahip olması gerekmektedir. İlk muayene evresinde ise öncelikli olarak normal bir gebelik süreci içinde anne adayından istenilen tahliller yine aynı şekilde istenmektedir. Bunun yanı sıra gerekli testlerin yapılması ve tahlillerin getirilmesinin ardından ultrason incelemesi de yapılmaktadır. Ultrason incelemesinin yanı sıra eğer doktor gerekli görür ise rahim filmi deyince ilk muayene evresinde istenebilmektedir.

Tüp bebek için ilk muayene süreci içinde yine hem anne adayının daha önce yani tüp bebek tedavisine başvurmadan önce yaptırmış olduğu testlerin ve tahlillerin ve daha sonra yapmış olduğu tahlillerin sonuçları karşılaştırılmaktadır. Herhangi bir gerileme veya ilerleme bu noktada oldukça önemli olan bilgilerden birisidir. Bu aşamaların ardından ise hangi aşamaya geçileceği ya da nasıl bir tedavi sürecinin daha uygun olup olmadığına karar verilmektedir.

Bu Yazi Toplam da 935 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Tüp bebek için ilk muayene süreci Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar (3 Yorum)

  • ayşe mersin

    İngiliz uzmanlar, hormon seviyelerinin saç telinden ölçülmesinin tüp bebek tedavisinde gebelik olasılığının tahmin edilmesine yardımcı olduğunu belirtiyor.

  • DrGururPolat

    Tüp Bebek Tedavisi Uzun Bir Tedavi midir?

  • mornialanti

    Çıldırcam ya ahahhahaha resmen ben yapamıyorum siz bi el atın deyip beni yapmışlar. Sonra tüp bebek merkezinden babama iş teklifi gelmiş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?