Tüp bebek aşamaları nelerdir?

BURADASIN

Tüp bebek tedavisinin sağlıklı bir süreç eşliğinde gelişebilmesi için çeşitli aşamaların ilerleyerek devam edilmesi gerekmektedir. Peki, tüp bebek aşamaları nelerdir?

Tüp bebek tedavisine başlanmadan önce hem anne hem de baba adayının tüp bebek ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmaları oldukça önemlidir. Bunun için de tüp bebek tedavisini yapacak olan doktor ve ekibi aracılığı ile tedavi sürecinin nasıl ilerleyeceği ile ilgili ve ne gibi süreçlerin gelişebileceği ile ilgili detaylı bir eğitim ve bilgi verilmelidir. Bununla birlikte özellikle anne adayının bu noktada kesinlikle oldukça bilgisi olması en azından tüp bebek tedavi sürecinde ilaçların sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için büyük bir önem taşımaktadır.

Tüp bebek aşamalarının ilk olarak eğitim sürecinin ardından yumurtalıkların baskılanması süreci ile başladığını söyleyebiliriz. Bu süreç kesinlikle tüp bebek tedavisi için en önemli aşamalardan birisidir. Bu süreç içinde ise özellikle anne adayının yumurtalıklarının tamamen kontrole alınması gerekmektedir. Bunun için de yapılan testler ve kontroller sonucunda ilaç ile yumurtalıkların bakılması süreci başlayabilmektedir. Bu ilaçların ise esas amacı sadece tüp bebek tedavisi için uygun görünen zaman dilimi içinde yumurtlamanızı sağlamaktır. Bunun için de size uygun olan bir ilaç verilebilmektedir. Bu süreç içinde anne adayının düzenli ve kesinlikle doktor tavsiyesine uygun bir şekilde ilaçlarını alması gerekmektedir.

İlaç ile yapılan yumurtalıkların kontrolü sürecinin ardından ise yumurtaların istenilen şekilde gelişimi sağlanmaktadır. Bu gelişimin ise en önemli nedenleri de embriyo oluşumunun en kaliteli şekilde meydana getirmektedir. Bunun için de sürekli olarak ilaç kontrolü ile kontrol altında tutulan yumurtalıkların artık gelişim süreci de kontrol ile yapılmaktadır. Bu süreç içinde bir süre hem ilaç kullanıp hem de düzenli olarak doktor kontrolünde bulunmanız büyük bir önem taşımaktadır.

Bu Yazi Toplam da 793 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Tüp bebek aşamaları nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?