Önemli aşamalar

BURADASIN

Tüp bebek tedavisi ile son yıllarda oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bununla birlikte tüp bebek uygulamasının başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için de çeşitli aşamaların sırası ile yapılması gerekmektedir. Tüp bebek aşamaları içinde ilk sırada yumurtalıkların ilaçlar aracılığı ile uyarılması aşaması yer almaktadır. Bu kesinlikle tüp bebek tedavisinin en önemli aşamalarından birisidir. Bu süreç içinde ise özellikle embriyoların ve yumurtalıkların sürekli olarak takip edilmesi de yine tüp bebek tedavisinin ileride başarılı olup olmayacağına yönelik büyük bir bilgi vermektedir.

Tüp bebek aşamaları sırası ile yumurtalıkların ilaç aracılığı ile uyarılmasının ardından erkekten alınacak olan sperm örneği ile devam etmektedir. Bu noktada ise erkekten alınacak olan spermlerin kesinlikle en kaliteli sperm olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Ardından yumurtaların toplanması yapılmaktadır. Tüp bebek tedavisinde yapılacak olan her uygulamanın belirli bir sırası bulunmaktadır. Erkekten alınan sperm örneğinin ardından ise son teknolojik laboratuvar ortamında ise yumurtaların döllenmesi aynı zamanda da yumurtaların döllenmesi ile meydana çıkan embriyoların da gelişme süreci takip edilmektedir. Gelişen embriyoların ise anne adayına yerleşmesi ile devam eden tüp bebek tedavi süreci ise uzman doktor ve ekibinin düzenli olarak kontrolü sayesinde de başarılı bir şekilde gelişebilmektedir. İlk olarak ilaç kullanılması genellikle her tüp bebek tedavisinin ilk aşaması olarak gösterilmektedir. Bunun yanı sıra aşamaların olabildiğince hızlı ve kaliteli bir şekilde gelişebilmesi ise hastanın yaşına ve fiziki durumuna da bağlıdır. Herhangi bir sorun olmadığı takdirde ise aşamaların sıkıntısız bir şekilde ilerlemesini görmek mümkündür.

Tüp bebek aşamaları içinde her aşamanın gerçekleşmesinin ardından anne adayını düzenli olarak kan test vermesi ve kesinlikle atlamadan her kontrole katılması gerekmektedir. Ultrason takipleri ise bu noktada kesinlikle en önemli anne kontrollerinden birisidir.

Bu Yazi Toplam da 800 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?