5 Aşamadan oluşan tüp bebek tedavisi

BURADASIN

Normal koşullarda uzun süre bebek sahibi olmayanlar bunun için görecekleri tedavi ile istedikleri sonucu elde etme imkanı bulabilirler. Tüp bebek tedavisi bu aşamada çiftlerin bebek sahibi olmasını kolaylaştıran gelişmiş bir yöntemdir.

Uygulamanın yapılması için 5 aşamada halinde tedavi süreci yürütülür. Bunlar;

1- Gerekli bilgilerin alınması ve tedavinin planlanması
2- Yumurtanın uyarılması ve oluşturulması
3- Yumurtanın toplanması
4- Yumurtanın uygun koşullarda döllenmesi
5- Oluşturulan embriyoların rahme yerleştirilmesidir.

Tüp Bebek Uygulamasının Başarı Oranı

Bebek sahibi olmak için tedavi olacak olan çiftlerde yapılacak tedavinin her aşamasında en verimli sonucu almak için gerekli olan itinalı şekilde uygulamalar yapılır. Uzman doktor tarafından yapılacak olan uygulamalar uygun koşullarda yapılması gerekir.

Uzman doktor tarafından yapılan tüp bebek başarı oranı son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde daha da artmaktadır. Yapılan ilk uygulamada tutması çiftlerin daha fazla beklemek zorunda kalmadan sonuç almasını sağlar.

Tüp Bebek Yöntemi Önemli Aşamalar

Tedavinin uygulanması ilk aşamasından son aşamasına kadar farklı yöntemler ile yapılır. 5 aşamada yapılan tedavi için her aşamanın tamamlanması ile diğer aşamaya geçilerek bu sayede son aşamaya gelinene kadar sağlıklı bir embriyonun oluşması sağlanır.

Yumurta ve spermin verimsiz olması normal koşullarda birleşmeleri halinde sağlıklı embriyolar oluşturmadığı için gerekli incelemeler ve çiftin yaşamış olduğu olumsuz durumlar hakkında yapılan ilk görüşmede detayların verilmesi gerekir.

Yumurta Döllenmesi

Yumurtanın toplanmasının ardından yapılan yumurta döllenmesi ile sağlıklı embriyolar oluşturulur. Laboratuvar ortamında yapılan bu işlem sayesinde normal koşullarda sağlanamayan sonuçlar kolayca alınarak oluşan embriyolar uygun koşullarda saklanır.

2 veya 3 gün boyunca saklanan embriyoların rahme yerleştirilmesi ile yaklaşık 12 gün sonra sonuç belli olur.

Bu Yazi Toplam da 1.151 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?